Impreza karnawałowa online – hit czy kit?

Karnawał online grafika

W sieci powoli zaczynają pojawiać się propozycje agencji eventowych, które dotyczą imprez karnawałowych w formule online. Najczęściej są to oferty słabo opracowane, jakby sami oferujący  nie do końca wiedzieli jak „ugryźć ten temat. Potencjalny uczestnicy takiej imprezy podchodzą do niej z pewnym dystansem wręcz trochę z niedowierzaniem. 

Czy impreza karnawałowa online jest zatem z góry skazana na niepowodzenie? A może jest to rozwiązanie, które warto rozważyć?mZ pewnością wiele zależy tutaj od tego, co agencja eventowa może zaproponować w ramach takiego wydarzenia i czy będzie to atrakcyjne dla jego uczestników.

Łatwo jest mnożyć argumenty przeciw imprezie karnawałowej online, ale może warto skupić się na pozytywnych stronach takiego przedsięwzięcia? 

Poniżej przedstawiamy 5 argumentów za imprezą online. 

1. Impreza na pewno się odbędzie.

Płynna sytuacja pandemiczna często nie pozwala przewidzieć, czy w danym czasie, przy obowiązujących restrykcjach, będziemy mogli zorganizować imprezę karnawałową „w realu”. Oczywiście problem ten odpada w momencie gdy zdecydujemy się na imprezę online. Daje nam to możliwość planowania wydarzenia z dużym wyprzedzeniem. Unikamy też potencjalnej utraty zaliczek pobieranych przez m.in. restauracje,  właścicieli sal czy też firmy cateringowe w przypadku, gdy w ostatniej chwili rezygnujemy z imprezy w tradycyjnej formie.

2. Podtrzymanie tradycji. 

Imprezy karnawałowe, w wielu firmach, tradycyjnie odbywały się raz do roku i były na stałe wpisane do kalendarza, zanim pojawiły się ograniczenia wymuszone przez pandemię.  Były to zazwyczaj duże imprezy z niemałym budżetem, podczas których spotykali się pracownicy różnych działów firmy, nie mający ze sobą na co dzień kontaktu. W dobie narzędzi, które umożliwiają nam swobodne interakcje w atrakcyjnej formule zdalnej, wcale nie musimy rezygnować z integracji i możemy zachować ciągłość imprez, które często były jedyną możliwością spotkania się w tak dużym gronie pracowników. 

3. Zapewnienie emocji. 

Impreza karnawałowa online nie musi być wyzuta z emocji.  Wszystko zależy od tego, co możemy zaproponować jej uczestnikom i jak bardzo ich to zaangażuje. Nasi klienci z początku nieufnie podchodzili do rozwiązań takich jak gra fabularna online, czy teleturniej w wersji zdalnej, ale w końcu przekonali się do tego typu atrakcji, które dostarczają sporo emocji. Ważne jest oczywiście  to w jaki sposób owe atrakcje wpiszą się w imprezę karnawałową i jak zostaną zrealizowane, gdyż każda firma ma na to „swój patent”. 

4. Nowe możliwości.

Impreza karnawałowa online może stwarzać pewne możliwości, które nie są dostępne w „realu”. Przykładem mogą być tutaj luźne warsztaty kulinarne podczas których każdy z uczestników może przebywać we własnej kuchni. Jest to świetny sposób na to, żeby zaopatrzyć się w dobre jedzenie na dalszą część imprezy online. To samo dotyczy zajęć z barmanem, który może nauczyć nas robienia świetnych drinków z tego, co posiadamy w naszej kuchni i barku. Napoje te z pewnością przydadzą się podczas dalszej części wieczoru. 

5. Szeroki wybór atrakcji.

Efektowne pokazy, występ kabaretu, koncert gwiazdy – to tylko przykłady atrakcji, które można wkomponować w imprezę karnawałową online. Dzięki dostępnej technologii mogą nam zapewnić jak najbardziej realne wrażenia, których możemy doświadczać wspólnie podczas imprezy karnawałowej. Dobra muzyka? Rozmowy przy drinku? Z niczego nie musimy rezygnować. 

Reasumując

Jeszcze tak niedawno do wielu propozycji takich jak koncert online, czy nawet gra fabularna online podchodziliśmy sceptycznie, a jednak przekonaliśmy się do tego typu rozwiązań.  Z czasem zrozumieliśmy, że wydarzenia online niekoniecznie są gorsze od tych na żywo, tylko przebiegają w inny sposób  i też mają swoje zalety. 

Czy należy zatem dać szansę imprezie karnawałowej online? Jeżeli będzie to impreza przemyślana i dobrze wykorzysta się jej potencjał, to jesteśmy na tak. W każdym razie, my chętnie podejmiemy wyzwanie zorganizowania jej dla Was 😊

SIM

 

KUBET