Imprezy Tematyczne

Wybór konkretnego tematu imprezy jest doskonałym sposobem urozmaicenia wydarzenia firmowego. Niezależnie czy jest to duży event, czy bardziej kameralne spotkanie, ciekawy motyw przewodni sprawia, że uczestnicy bez reszty oddadzą się dobrej zabawie, a imprezę wspominać będą jeszcze przez przez długie tygodnie, a nawet lata.

Jak zatem wybrać najlepszy temat imprezy? Nie ma tu konkretnej reguły, a wyobraźnia daje wręcz nieograniczone możliwości, jednak planując motyw przewodni spotkania firmowego możemy posłużyć się kilkoma wskazówkami, jak termin eventu, jego miejsce, czy profil uczestników imprezy.

 

IMPREZY DOPASOWANE DO TERMINU

Planując imprezę tematyczną na pewno warto zwrócić uwagę na termin, w którym ma się ona odbyć. Możemy zorganizować imprezę w stylu Ghost Busters na Halloween, bal wenecki w czasie karnawału, czy w okresie letnim Toskańską Sagrę (czyli piknik we Włoskim stylu, wypełniony konkurencjami i zabawami związanymi z produkcją wina). Z drugiej strony, czasami warto puścić wodze fantazji i  pomyśleć o przełamaniu schematów, na przykład organizując hawajską imprezę zimą. Takie niestandardowe rozwiązania z pewnością spodobają się uczestnikom, a impreza firmowa na długo zapadnie w pamięć wszystkich gości.

 

IMPREZY DOPASOWANE DO MIEJSCA

Wybór odpowiedniego miejsca jest jednym z najważniejszych elementów planowania imprezy firmowej. W przypadku eventów tematycznych lokalizacja często naturalnie podsuwa nam motyw przewodni imprezy. Decydując się na zorganizowanie spotkania w hotelu idealną inspiracją może być na przykład film “Grand Budapest Hotel”, przestrzeń należąca do szkoły tańca z kolei będzie doskonała na imprezę inspirowaną telewizyjnym show “You Can Dance”. Czasami jednak to temat eventu skłaniał nas będzie do wyboru odpowiedniej lokalizacji i tak, powiedzmy motyw przewodni średniowiecznej uczty i księżniczek oraz rycerzy najlepiej sprawdzi się w przestrzeniach udostępnianych przez obiekty zabytkowe, a najlepszym miejscem na imprezę w stylu militarnym będzie poligon, lub stare, wojskowe forty.

 

IMPREZY DOPASOWANE DO GRUPY

Organizując tematyczną imprezę firmową warto też zwrócić uwagę na to kim będą jej uczestnicy, w jakim są wieku, lub czym zajmują się na co dzień. Pomimo faktu, że większość imprez tematycznych doskonale sprawdza się dla każdej grupy, niektóre motywy przewodnie zostaną lepiej odebrane przez konkretne grupy uczestników. I tak impreza, której tematem są stare gry komputerowe, konsole i flippery zostanie bardzo dobrze zapamiętana przez pracowników firm z sektora IT, natomiast pokaz mody jako motyw przewodni będzie lepiej odebrany przez grupy, których większość stanowią kobiety. 

Skąd zatem wziąć pomysł na doskonałą imprezę tematyczną? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a wyobraźnia podsuwać może niezliczoną liczbę motywów przewodnich. Jedno jest pewne, organizując każdą imprezę warto skorzystać z naszej pomocy i doświadczenia. Z przyjemnością podzielimy się z Wami naszymi pomysłami i pomożemy Wam zorganizować fantastyczną imprezę tematyczną, której uczestnicy nie zapomną nigdy.

 

 

KUBET